Авторам

Редакція наукового збірника «Праці Таврійського державного агротехнологічного університету» запрошує вчених до публікації результатів досліджень у галузях галузевого машинобудування, харчових технологій, електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, а також комп’ютерних наук та інформаційних технологій.

Завантажити інформаційний лист

Для опублікування статті у фаховому науковому збірнику «Праці Таврійського державного агротехнологічного університету» Том 25 № 1 (2025) необхідно до 25 лютого 2025 року:

1. Заповнити довідку про автора (посилання)

2. На електронну адресу pracitdau@gmail.com надіслати статтю, оформлену відповідно до вимог, та копію квитанції про сплату публікаційного внеску.

Академічна доброчесність

Редакція видання здійснює внутрішнє анонімне рецензування статей та перевірку на наявність плагіату. Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.

Електронна версія буде розміщена у відкритому доступі на сайті до 15 травня 2025 р.

Друкована версія буде відправлена авторам статей, які її замовлять, до 15 червня 2025 р.

Публікаційний внесок становить 1000 гривень (за 12 сторінок). Кожна додаткова сторінка сплачується окремо у розмірі 40 гривень.

Публікаційний внесок покриває витрати, пов’язані з рецензуванням, коректурою і редагуванням статей, макетуванням та розміщенням електронної версії.

За бажанням автор статті може замовити собі друкований примірник збірника. Вартість друкованого примірника становить 800 гривень, які необхідно сплатити додатково до публікаційного внеску.

Вимоги до оформлення

1. Текст статті надсилається до редакції у форматі doc, (docx), шрифт Times New Roman з вирівнюванням по ширині сторінки. Міжстроковий інтервал – 1,5. Розмір шрифту – 14 пт. Поля: верхнє – 2 cм, нижнє – 2 cм, ліве – 3 cм, праве – 1,5 cм. Сторінки не нумеруються. Абзацний відступ – 1,25 см.

2. На першій сторінці статті у лівому верхньому кутку без відступу необхідно вказати індекс УДК. Зліва, без відступу, вказати ініціали та прізвища авторів, а також їх науковий ступінь, вчене звання та ORCID. На наступному рядку курсивом вказується назва закладу вищої освіти та країни (якщо автор є іноземцем). На наступному рядку вказується e-mail. Через рядок по центру – назва статті.

3. Анотація з ключовими словами мовою тексту публікації (600-1000 знаків з пробілами, включаючи ключові слова).

4. Текст статті за структурою:

Постановка проблеми. Формулюється проблема у загальному вигляді та її зв'язок із важливими науковими чи практичними завданнями.

Аналіз останніх досліджень. Наводиться аналіз останніх досліджень та публікацій, в яких започатковано розв'язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття (з обов’язковим вказанням використаних в аналізі джерел інформації).

Формулювання цілей статті (постановка завдання). Формулюються цілі та завдання досліджень, що розглядаються в статті.

Основна частина. Виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів. Авторський колектив може добавляти розділи, пов’язані з більш детальним розглядом методики досліджень, планування експерименту, аналізу даних та обговорення (обов’язковим є наявність таблиць або формул, або діаграм).

Висновки. Формулюються висновки з даного дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямку.

5. Наприкінці статті необхідно подати список використаних джерел.

6. Дата надходження авторського оригіналу до редакції – «Стаття надійшла до редакції…».

7. Анотація із ключовими словами англійською мовою з перекладом назви статті, прізвища авторів, місця роботи.

У випадку, якщо стаття англійською мовою, то спочатку подаються назва, відомості про авторів та анотація англійською мовою, а потім – українською мовою.

При наборі формул використовується Редактор формул (Microsoft Equations).

Усі графічні матеріали (ескізи, діаграми, графіки, схеми, фотографії, рисунки, тощо) повинні мати однаковий підпис «Рис.». Рисунок подають одразу після тексту, де вперше посилаються на нього, або якнайближче до нього на наступній сторінці. Рисунки нумерують наскрізно арабськими цифрами, наприклад: Рис. 1. Назва рисунку. Посилатися на рисунок в дужках, наприклад (рис. 1) або в тексті, наприклад «…як показано на рис. 2». Якщо рисунки створені не автором, подаючи їх у статті, треба дотримуватися вимог чинного законодавства України про авторське право. Діаграми, графіки, схеми та рисунки створюються чорно-білими. Допускається використання діаграм і графіків Microsoft Excel у градаціях чорного. Максимальний розмір рисунку за шириною не має перевищувати 160 мм. При підготовці сканованих зображень у графічних редакторах (наприклад, у Adobe Photoshop) сканувати зображення із роздільною здатністю 300-600 dpi (точок на дюйм), бажано видалити всі текстові елементи рисунка. Готове до роботи зображення зберігати у форматах *.jpg. *.tiff. Підписи під рисунком, номери та назви сканованих рисунків виконують лише у редакторі Microsoft Word, а не сканують разом з рисунком.

Таблицю подають безпосередньо після тексту, у якому її згадано вперше, або на наступній сторінці. На кожну таблицю має бути посилання в тексті статті із зазначенням її номера. Таблиці нумерують наскрізно арабськими цифрами. Номер і назва таблиці вказують один раз з абзацного відступу, над іншими частинами з абзацного відступу пишуть «Продовження таблиці» із вказівкою її номера.

У прямому друкованому тексті використовувати лише кутові (французькі) лапки – «…».

Перелік літературних джерел повинен бути оформлений відповідно до Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015. Перелік літературних джерел повинен містити не менше 10 джерел. Якщо використане джерело інформації має ідентифікатор DOI, то його необхідно вказати. Посилання на закордонні літературні джерела (або видання) повинні становити 40-50%. Самоцитування не повинно перевищувати 20%. Не рекомендується посилатися на літературні джерела, яким більше 15 років від дати подання статті.

Заборона використання наукових праць країни-окупанта

Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.

В авторстві однієї статті допускається не більше п’яти авторів.

В одному випуску можна публікувати не більше однієї одноосібної статті одного автора, допускається опублікування декількох статей у співавторстві.

Матеріали, які не відповідають вимогам щодо норм академічної доброчесності, вимогам до оформлення, мають значні граматичні та орфографічні помилки, будуть повернуті авторам на редагування. Редакція залишає за собою право на корегування статей виходячи із зручності верстки.

Зразок оформлення статті (у форматі PDF)